Ako pripraviť vášho psa na pobyt v hoteli ?
Praktické tipy a triky pre bezproblémovú adaptáciu
 
Viete si predstaviť, aké by to bolo, keby ste sa zrazu ocitli v úplne neznámom prostredí, kde vás obklopujú cudzí ľudia a zvieratá? Pravdepodobne by ste sa cítili nervózne a neisto. A presne takto sa môže cítiť aj váš štvornohý priateľ, keď ho prvýkrát ubytujete v hoteli pre psov. Preto je dôležité venovať dostatočnú pozornosť príprave vášho psa na tento zážitok, aby jeho pobyt prebehol hladko a bez stresu.
 
1. Návšteva veterinára
Predtým, ako váš pes navštívi hotel, je dôležité zabezpečiť, aby bol vo forme a mal všetky potrebné očkovania a odčervenia. Veterinár vám tiež môže dať užitočné rady ohľadom prípravy vášho psa na pobyt v hoteli. Je dobré mať so sebou aj aktuálny zdravotný preukaz vášho psa.
 
2. Výber ubytovania
Pri výbere ubytovania pre psa je dôležité zohľadniť individuálne potreby vášho zvieraťa. Ponúkame ubytovanie v spoločnom priestore, kde váš pes príde do sociálneho kontaktu s inými psami, alebo máte možnosť rezervácie samostatnej izby, ktorá mu poskytne maximálnu mieru súkromia. Zistite, aký typ ubytovania a starostlivosti by najviac vyhovoval vášmu psovi.
 
3. Postupné zoznamovanie
Najlepší spôsob, ako zabezpečiť bezproblémovú adaptáciu vášho psa na nové prostredie, je postupne ho zoznamovať s hotelom ešte pred jeho dlhším pobytom u nás.  Môžete tiež vyskúšať nechať svojho psa v hoteli na krátky čas, napríklad počas jedného dňa, aby ste videli, ako sa bude cítiť v tomto prostredí. Ak má váš pes tendenciu byť úzkostlivý alebo stresovaný v nových situáciách, zabezpečte postupnú adaptáciu na hotelový pobyt. Začnite s krátkym pobytom, napríklad cez víkend, a postupne predlžujte dobu pobytu. Týmto spôsobom si váš pes zvykne na nové prostredie a bude lepšie pripravený na dlhodobejší pobyt.
 
4. Komunikujte s personálom hotela
Je veľmi dôležité, aby ste informovali personál hotela o špecifických potrebách a preferenciách vášho psa. Určite im povedzte o jeho stravovacích návykoch, zdravotných problémoch, ale aj o tom, ako sa správa voči iným psom a ľuďom. Toto všetko pomôže personálu lepšie sa pripraviť na starostlivosť o vášho psa.
 
5. Príprava na rozlúčku
Rozlúčka s vaším psom môže byť pre obe strany stresujúca. Preto je dôležité, aby ste zostali pokojní a urobili rozlúčku rýchlu a jednoduchú. Pes  vníma vaše emócie a ak budete nervózni vy, bude aj on. Povzbudzujte vášho psa slovami či pohladením a potom ho odovzdajte personálu hotela s úsmevom.
 
6. Udržujte kontakt
Počas pobytu vášho psa v hoteli sa nebojte občas zatelefonovať alebo napísať e-mail, aby ste zistili, ako sa váš pes má. Radi vám poskytneme informácie o tom, ako sa váš pes adaptuje na nové prostredie.
 
Vďaka týmto praktickým tipom a trikom bude adaptácia vášho psa na pobyt v hoteli pre psov čo najbezproblémovejšia. A keď sa vrátite z dovolenky alebo služobnej cesty, môžete sa tešiť na šťastného a spokojného psa, ktorý si užil svoj pobyt v novom prostredí.