Home


 

 

INDIVIDUÁLNE TRÉNINGY

ZA AKO DLHO BUDE MÔJ PES VYCVIČENÝ?

Celkový počet potrebných tréningov je veľmi individuálny a závisí na konkrétnom psovi a jeho majiteľovi. Zväčša postačuje absolvovať 15-20 lekcií, aby ste dosiahli požadovaný pokrok vo výcviku. Po tomto počte tréningov by ste mali byť schopní viesť tréning so svojim psom sami.

Najčastejším problémom je netrpezlivosť a nedôslednosť majiteľa psa.

Predstavte si, že ste práve začali učiť svoje dieťa hrať na klavíri. Po prvých niekoľkých hodinách sa však zdá, že váš potomok stále nevie zahrať ani jednu pesničku. Určite by ste sa necítili sklamaní a nevzdali by ste to, však? Rovnaký prístup by ste mali mať aj pri výchove a tréningu vášho štvornohého priateľa.
Mnoho majiteľov psov sa často stretáva s problémom netrpezlivosti a ned
ôslednosti pri výcviku svojich miláčikov. V dnešnej uponáhľanej dobe je ľahké podľahnúť túžbe po rýchlych výsledkoch a okamžitom úspechu. Avšak práve pri výchove a tréningu psov je dôležité si uvedomiť, že tento proces si vyžaduje čas, trpezlivosť a predovšetkým dôslednosť.


Ako teda bojovať s netrpezlivosťou a nedôslednosťou pri výcviku vášho psa? Tu sú niektoré tipy, ktoré vám môžu pomôcť:


1. Nastavte si realistické ciele: Uvedomte si, že výcvik psa je dlhodobý proces a že váš pes nebude hneď po prvých tréningoch dokonale poslúchať. Namiesto toho si stanovte menšie, dosiahnuteľné ciele, ktoré vás budú motivovať a posúvať dopredu.

2. Buďte trpezliví: Ak váš pes nezvládne nejaký cvik hneď na prvý pokus, nevzdávajte to. Pamätajte, že aj my ľudia sa učíme novým veciam postupne a nie vždy nám to ide hneď. Rovnaké to je aj so psami - majte trpezlivosť a dajte im čas na to, aby pochopili, čo od nich chcete.

3. Trénujte pravidelne: Výcvik psa by mal byť súčasťou vášho každodenného života. Nečakajte, že váš pes sa naučí všetko potrebné po dvoch - troch výcvikových lekciách. Namiesto toho si vyhradte každý deň aspoň 15-20 minút na tréning so svojím štvornohým priateľom.

4. Buďte dôslední: Je dôležité, aby ste pri výchove svojho psa dodržiavali určité pravidlá a postupy. Ak raz poviete svojmu psovi, že nesmie skákať na gauč, musíte to dodržiavať aj v ďalších dňoch. Inak váš pes nebude vedieť, čo sa od neho očakáva, a bude mať problém pochopiť hranice.

5. Oceňujte úspechy: Keď váš pes správne vykoná nejaký cvik alebo poslúchne váš povel, nezabudnite ho za to pochváliť a odmeniť. Týmto spôsobom mu dáte najavo, že robí niečo správne a motivujete ho k ďalšiemu tréningu.

Na záver si dovoľme pripomenúť príbeh o korytnačke a zajacovi. Hoci zajac bol rýchlejší a zdalo sa, že má pretek vyhraný, nakoniec to bola trpezlivosť a vytrvalosť korytnačky, ktorá ju priviedla k víťazstvu. Rovnaké je to aj pri výchove a tréningu psov - netreba sa ponáhľať za rýchlymi výsledkami, ale radšej sa sústrediť na dôslednosť a trpezlivosť. A verte mi, že práve tieto vlastnosti vám pomôžu dosiahnuť úspech vo vzťahu so svojím štvornohým priateľom.


INTERNÁTNY VÝCVIK

Ako sa pripraviť na návrat psa z internátneho výcviku?

 
Predtým, ako si od nás vyzdvihnete svojho psa po ukončení internátneho výcviku, prejdeme s vami všetky povely a techniky, ktoré sa pes naučil. Je dôležité, aby ste sa tieto techniky naučili správne, aby ste mohli so svojím psom efektívne komunikovať a pokračovať vo výcviku.
 
Poskytneme vám tiež odporúčania týkajúce sa toho, ako udržať nadobudnuté zručnosti a ako ďalej rozvíjať vzdelanie vášho psa. Odporúčame vám pokračovať vo výcviku pravidelnými tréningovými hodiny u nás. 
Internátny výcvik psa je účinná metóda, ako za relatívne krátky čas dosiahnuť značné pokroky vo výchove a výcviku vášho štvornohého priateľa. Majte však na zreteli, že je to len začiatok dlhej cesty. Po dvoch alebo štyroch týždňoch strávených v DogTime bude váš pes poslušnejší, šťastnejší a lepšie pripravený na život s vami. Avšak nezabúdajte, že výcvik psa je neustály proces, ktorý si vyžaduje trpezlivosť a angažovanosť aj zo strany majiteľa.

Výchova a výcvik psa nie je len o tom, aby bol poslušný a vykonával naše príkazy. Je to o vzájomnej komunikácii, porozumení a láske medzi človekom a psom. A práve to je naším cieľom - naučiť ľudí správne pristupovať ku svojim psom a používať zrozumiteľnú povelovú techniku, čo v konečnom dôsledku vedie k lepšej komunikácii medzi človekom a psom a k ich harmonickému spolužitiu. Home